Bezpieczne koperty bąbelkowe

Koperty bezpieczneKoperty bąbelkowe są produktem, który ze względu na swoje ogromne zalety, stał się nieodłącznym materiałem biurowym każdego szanującego się biura, czy sklepów internetowych. Powstały m.in. po to, by zmniejszyć ryzyko uszkodzenia przesyłki. Taka koperta chroni przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, o które bardzo łatwo w czasie transportowania towaru.

Nie często zdarza się, że pracownik poczty czy firmy kurierskiej dba z niezwykłą starannością o to, co ma komuś dostarczyć. Zdarza się, że adresat dostaje produkt, który zamiast być w całości, rozłożony jest na części pierwsze. Takich przypadków jest mnóstwo, a koperty bezpieczne mają na celu nie doprowadzać do takich sytuacji. Dziś już nie trzeba się bać, że wysyłając komuś prezent w postaci telefonu komórkowego, jakże delikatnego przedmiotu, czy płyty cd, odbiorca dostanie je w częściach. Pod warunkiem, oczywiście, że odpowiednio te rzeczy się zabezpieczy. Koperty bąbelkowe znakomicie sprawdzają się w tej roli. Zabezpieczają nawet najbardziej delikatne, szczególnie narażone na uszkodzenia przedmioty takie, jak dokumenty, klucze, pieniądze, karty SIM, karty kredytowe, nośniki danych, próbki materiałów, czy wcześniej wspomniane telefony komórkowe, płyty cd.

W jaki sposób koperta zabezpiecza przesyłkę?

Pewność, jaką dają ochronne koperty zawdzięczać można materiałom i technice ich wykonania. Koperty tego typu wykonuje się z wyjątkowo trwałego, trójwarstwowego polietylenu HDPE. Folia znajdująca się wewnątrz koperty jest czarna, więc nie pozwala na to, by prześwietlić zawartość przesyłki. No właśnie – zabezpieczenie przed uszkodzeniem mechanicznym, to jedno, ale ważne są też względy bezpieczeństwa, dotyczące ochrony przed wścibskim okiem niepożądanego osobnika. Czarna folia jest tylko jednym z takich zabezpieczeń. Kolejnym jest taśma zamykająca kopertę. Reaguje ona na próbę jej odklejenia. Taśmę pokrywają trzy warstwy kleju, który w momencie, gdy ktoś próbuje ingerować w zawartość przesyłki, uwidacznia ukryty na niej napis. Najczęściej dochodzi do próby otworzenia koperty poprzez potraktowanie jej podwyższoną temperaturą. W takiej sytuacji identyfikator ciepła, w który wyposażona jest koperta informuje o tym, że zaistniała termiczna próba jej otwarcia.

Dodatkowe zabezpieczenia

Na uwagę zasługuje też kolejne zabezpieczenie, mianowicie zgrzewy z mikronadrukiem uniemożliwiającym rozgięcie i ponowne zgrzanie kopert. Koperty bezpieczne mają także swój kod kreskowy i numer ewidencyjny, umieszczony w kilku miejscach, nawet pod taśmą zabezpieczającą. Sprowadza się to do łatwiejszego ewidencjonowania przesyłek, ale przede wszystkim nie pozwala to na przenumerowanie koperty, co również zwiększa jej bezpieczeństwo.

Wszystkie wymienione wyżej zabezpieczenia pozwalają, zarówno na skuteczną ochronę przed zdarzającymi się niezwykle często uszkodzeniami, jak i przed ingerencją osób trzecich w zawartość przesyłki. Można powiedzieć, że produkt ten jest idealny do transportowania, jak i przechowywania szczególnie delikatnych i cennych przedmiotów. Dzięki kopertom bąbelkowym można mieć pewność, że ryzyko uszkodzenia, zagubienia i otworzenie przesyłki, zostało zredukowane do minimum.