Funkcjonalne stanowiska do pracy siedzącej i stojącej

Organizując miejsce pracy należy zawsze kierować się zasadami ergonomii. Szczególnie jeśli praca wymaga spędzania sporej ilości czasu przed komputerem niezwykle ważne jest stworzenie komfortowych warunków. Odległości i wysokości biurka, fotela, monitora oraz klawiatury określają ściśle zasady BHP. Zaaranżowanie takiego miejsca pracy w większym pomieszczeniu nie stanowi problemu. Można zaopatrzyć się w akcesoria, urządzenia biurowe czy przydatne gadżety i wypełnić nimi wolną przestrzeń. Większa trudność pojawia się w przypadku niewielkich biur czy coraz bardziej popularnego urządzania miejsca do pracy w domu. Producenci oferują ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie, czyli mobilne stanowiska do pracy siedzącej i stojącej.

Nowoczesne stanowisko pracy

Stanowisko pracyNa rynku pojawia się coraz więcej ergonomicznych i funkcjonalnych mebli, sprzętów i akcesoriów biurowych, dzięki czemu można dostosować przestrzeń do charakteru pracy. Podstawki i uchwyty pod monitor, klawiaturę, telefon, organizery na biurko – wszystkie te elementy łączy ze sobą gotowe stanowisko pracy. Zaletą takiego rozwiązania jest niewątpliwie mobilność oraz niewielki rozmiar. Możemy je ustawić w dowolnym miejscu i przenosić w razie potrzeby. Proste i szybkie dostosowywanie wysokości blatu pozwala na pracę zarówno stojącą jak i siedzącą. Zastosowana w nich technologia przeciwwagi zapewnia stabilność. Zmiana pozycji w trakcie wielogodzinnej pracy za biurkiem jest bardzo korzystna dla kręgosłupa i układu krążenia. Stojące stanowiska pracy sprawdzą się także świetnie w przypadku, gdy podczas wizyty klienta w sklepie czy firmie prezentujemy mu materiały na komputerze. Stanowiska te nie wymagają żadnego montażu, po wyjęciu z opakowania są gotowe do użytku. Dodatkowo wyposażone w system organizacji kabli oraz gniazdo na urządzenie ładujące zapewniają wygodne przeglądanie smartfona lub tabletu na każdej wysokości. Choć są niewielkie, posiadają przestrzeń użytkową na niezbędne akcesoria. Stanowisko można wyposażyć nawet w dwa monitory i zamontować je za pomocą specjalnego ramienia.

Mata do pracy stojącej

Komfortowym i ergonomicznym dodatkiem w przypadku pracy stojącej jest mata podłogowa do pracy w tej pozycji. Jej dwustopniowa konstrukcja oraz dodatkowy stopień umożliwia zmianę pozycji stóp, rozciągnięcie mięśni i delikatny ruch zapobiegający zmęczeniu nóg. Piankowa podstawa jest miękka i posiada wytrzymałą strukturę zewnętrzną. Zapewnia komfort i łatwe czyszczenie, a dzięki ukośnemu fazowaniu krawędzie mają zapobiegać przypadkowemu potknięciu. Powierzchnia maty jest duża, a jej spód wykonany z materiału antypoślizgowego.

Podstawa pod komputer na kółkach

Aby stworzyć mobilne i funkcjonalne stanowisko pracy można także zaopatrzyć się w podstawę pod komputer na kółkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy bezpiecznie przechowywać jednostkę centralną komputera pod biurkiem, a także łatwo i szybko przenosić ją w dowolne miejsce. Uchwyty są regulowane i stabilnie utrzymają każdy model komputera.

Nowoczesne stanowisko pracy charakteryzuje przede wszystkim funkcjonalność, mobilność i komfort użytkowania. Dzięki wszelkiego rodzaju akcesoriom i gadżetom biurowym można z łatwością zaaranżować niewielką przestrzeń czy domowe biuro w małym pokoju.