Niezastąpiona taśma

Taśmy pakoweTaśma klejąca towarzyszy człowiekowi już od bardzo dawna i w wielu sytuacjach okazała się idealnym wsparciem przy prowizorycznym naprawianiu albo konstruowaniu różnych rzeczy. Trudno wyobrazić sobie wyjazd na biwak, wczasy, czy wyprawę krajoznawczą bez rolki klejącego papieru czy folii w plecaku. Nie obejdzie się też bez niej żaden warsztat ani budowa.

Taśmy bywają różne – począwszy od papierowych po foliowe, grube i cienkie, wąskie i szerokie, kolorowe, przeźroczyste czy z nadrukami. Każdy z rodzajów ma nieco inne zastosowanie, co nie wyklucza faktu, że z powodzeniem taśmą hydrauliczna można skleić kopertę.

Zastosowanie taśmy pakowej – papierowej i z tworzywa sztucznego

Szczególnie popularne są taśmy pakowe – papierowe albo z tworzywa sztucznego. Te pierwsze już stosowane bywają coraz rzadziej z uwagi na ich mała trwałość i niemożność używania silnie wiążącego chemicznie kleju, gdyż ten po prostu papier niszczy. Papierowych taśm jednak wciąż używa się na poczcie do małych przesyłek, grubych kopert i mniejszych paczek. Taśma pakowa z tworzywa sztucznego powszechnie jest stosowana we wszystkich zakładach, w których realizuje się proces produkcji związany z pakowaniem. Bez względu na to, czy są to surowce, czy gotowe produkty, kartony wykorzystywane do ich przemieszczania oklejane są taśmą dla zabezpieczenia zawartości, a także z powodu konieczności zachowania odpowiedniej ilości sztuk. Po przeliczeniu karton pieczętuje się taśmą, dzięki czemu nie ma już możliwości wyjęcia czegokolwiek z niego.

Zabezpieczenie przesyłek

Taśmy klejące doskonale sprawdzają się także przy wysyłkach produktów ze sklepów internetowych, których teraz nie brakuje. Duże kartony, ale również niewielkie koperty czy folie, w których tradycyjnie wysyła się odzież, zaklejane są taśmami różnego rodzaju w celu zabezpieczenia zawartości. Współcześnie oferowane produkty są na tyle solidne, że często łatwiej zniszczyć samo opakowanie niż odkleić kolorowy pasek.

Nowością w ostatnich latach, a zarazem tez sposobem na reklamę jest drukowanie specjalnych taśm klejących z logo firmy albo napisami czy nazwą przedsiębiorstwa. Bywają one znakiem rozpoznawczym wielu dużych firm i sklepów.