Organizacja dokumentów – rodzaje segregatorów

kolorowe segregatoryMeblując biuro, często najtrudniejszym etapem jest końcowa aranżacja. Mówi się, że biuro jest wizytówką firmy. W związku z tym to pomieszczenie powinno być przyjazne dla oka. Istotne jest również stworzenie takiego miejsca, które będzie sprzyjać pracy. Pomocne w tej kwestii są ozdoby, dzięki którym dopełnić można pustą przestrzeń i stworzyć „domowy” klimat. Niestety pomimo, że są ładne, są one również mało praktyczne, a jak wiadomo każde wolne miejsce w biurze jest cenne. Jak więc zaaranżować wnętrze tak, by nie tracić wolnego miejsca?

Projektując, w szczególności nowoczesne biuro zazwyczaj wybiera się stonowane kolory zarówno ścian, jak i mebli. Dzięki nim pomieszczenie jest estetyczne i wygląda profesjonalnie. Jednakże aby dopełnić wystrój przydałoby się delikatnie przełamanie stonowanych barw, jasnymi, kolorowymi elementami. Oczywiście nie można zbytnio przesadzić. Pomocne mogą okazać się segregatory, dzięki którym łatwo przechować dokumenty i zachować porządek, a także świetnie nadają się jako część ozdobna biura. Na rynku dostępne są różne rodzaje segregatorów na przykład segregatory ringowe, na akta osobowe, czy segregatory z mechanizmem. Ponieważ dostępne są w wielu kolorach, łatwo dostosować je do każdego wnętrza wedle gustu.

 

segregatorSegregatory na akta osobowe

Ten rodzaj segregatorów dostosowany jest, jak sama nazwa wskazuje do porządkowania akt osobowych. Posiada z dwóch stron zakładki „A”, „B”, „C”. Dzięki temu możliwe jest podzielenie dokumentów na 3 rodzaje i wpięcie ich w odpowiednią zakładkę. Ułatwia to późniejsze odnalezienie konkretnego dokumentu. Dodatkowo na grzbiecie zamieszczone jest pole, na którym wpisać można na przykład imię i nazwisko osoby, której akta są schowane w segregatorze.

Segregatory ringowe

Idealne do przechowywania różnych dokumentów w jednym miejscu. Dokumenty można w łatwy sposób rozdzielić od siebie, przy użyciu na przykład koszulek. Dodatkowo posiadają mechanizm ringowy, dzięki któremu w razie potrzeby można łatwo wpiąć lub wypiąć kolejne kartki, czy koszulki. Segregatory ringowe dzielone są między innymi na kategorie segregatorów konferencyjnych i segregatorów ofertowych. Pierwsze, są to zwykłe segregatory ringowe, które postawione na półce lub regale pomogą uporządkować dokumenty. Druga kategoria, czyli segregatory ofertowe idealnie sprawdzają się podczas prezentacji dokumentów. Dzięki nietypowej budowie mogą zostać wykorzystane również jako organizer na najważniejsze dokumenty, potrzebne na biurku.

Segregatory z mechanizmem

 

zestawieni ekolorystyczne segregatorówSegregatory z mechanizmem są większe, niż te przedstawione wcześniej. Dostosowane do przechowywania dużej ilości dokumentów posiadają mechanizm, który ułatwia wyjmowanie i dokładanie kartek. Warto również zwrócić uwagę, czy będzie posiadać wzmocniony otwór na palec. Dzięki metalowej obwódce obudowa segregatora nie zostanie zniszczona, na przykład podczas częstego zdejmowania go z regału. Praktyczna jest również wymienna etykieta grzbietowa. W momencie zmiany przeznaczenia segregatora, wystarczy wyjąć ją i włożyć nową. Dzięki temu możliwe jest opisywanie znajdujących się w środku dokumentów więcej niż raz.