Segregatory i teczki

SegregatoryObecnie segregatory i teczki są bardzo popularne ze względu na to, że z ich pomocą łatwo utrzymać porządek w dokumentach. Pomagają również zachować estetyczny wygląd w biurze. Z ich pomocą można zastąpić sterty nieestetycznie wyglądających kartek, zalegających na biurku, na jeden element, który może wręcz pozytywnie wpłynąć na prezentację dokumentów. Warto pamiętać o tym, że biuro często jest wizytówką firmy, a osoby dobrze zorganizowane uważane są za dużo bardziej profesjonalne.

Teczki

W każdym biurze znajduje się mnóstwo dokumentów. Dotyczą prowadzenia firmy, pracowników, rachunków itd. Nie jest łatwo je przechowywać, jeśli nie są umieszczane w odpowiednich do tego miejscach, ale samo miejsce, to nie wszystko. Wszelka dokumentacja potrzebuje odpowiedniej oprawy, która pozwoli nie tylko na łatwiejsze jej przechowywanie, ale także na szybsze i sprawniejsze znalezienie tego, czego w danej chwili się potrzebuje.

Większe ilości dokumentów można przechowywać w bardzo funkcjonalnych segregatorach, ale istnieją przecież dokumenty mające tylko kilka stron. Są to choćby indywidualne oferty dla klientów, czy papiery związane z personaliami pracownika. Z uwagi na swoją niewielką zawartość, nie nadają się do przechowywania w dużych segregatorach. Tego typu materiały biurowe zamiast ułatwiać pracę, przysparzają kłopotów. W takich przypadkach najlepiej sprawdzają się teczki.

Teczki na rynku dostępne są w wersji wiązanej lub na gumkę. Mają one za zadanie przede wszystkim chronić dokumenty przed uszkodzeniem oraz innymi czynnikami zewnętrznymi. Bardzo często wykorzystywane są, gdy przenosząc je istotne jest zachowanie ich w idealnym stanie. Rzadziej wykorzystywane są w biurze do schowania dokumentów, ponieważ mieści się w nich mniejsza ilość kartek niż np. w segregatorze.

kolorowe teczkiTeczki są bardzo przydatne w niewielkich biurach, ponieważ zajmują mniej miejsca, niż segregatory. Łatwiej je również umieścić w niemal każdej szafce, czy szufladzie i są bardziej poręczne. Dodatkowo jeśli odpowiednio się je podpisze, posegreguje i umiejscowi, to okażą się bardzo pomocnym materiałem biurowym, zarówno w siedzibie każdej firmy, jak i w prywatnym, domowym biurze. Każdy ma w domu stosy dokumentów o mniejszym lub większym znaczeniu. Należą do nich rachunki, faktury, dokumentacja związana ze szkołą, pracą, leczeniem, czy choćby dokumenty związane z domem, które dotyczą prawa własności, opodatkowania itp. Takie rzeczy na ogół leżą w jednej szufladzie, w której panuje nieład. Każdy z nas obiecuje sobie, że kiedyś, w wolnej chwili zrobi z tymi papierami porządek. Tymczasem po pierwszym zerknięciu na stos dokumentów, odkłada się tę obietnicę porządku na inny moment, który w zasadzie nigdy nie nadchodzi.

Teczki na dokumenty są idealne do utrzymywania ładu wśród domowej dokumentacji. Bardzo usprawniają znalezienie potrzebnych rzeczy, pod warunkiem, że zostaną opatrzone odpowiednimi podpisami i oznaczeniami. Teczka na dokumenty może okazać się bardzo pomocna także dla młodszych domowników, szczególnie tych uczęszczających do szkół. Pojedyncze rysunki, kartki z zeszytów nie muszą być porozrzucane zmuszając do ciągłego ich poszukiwania. Mogą znaleźć się w jednej teczce, która zadba zarówno o porządek w domu, jak i wykluczy wszelkie poszukiwania.

Teczki na dokumenty są sprawdzonym sposobem na funkcjonalne i użyteczne przechowywanie dokumentów. Poza tym zapewniają papierom bezpieczeństwo, a pozwala na to materiał, z jakiego teczki się wykonuje. Twarda tektura, pokryta folią polipropylenową chroni dokumenty przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Papiery w takiej oprawie są zabezpieczone przed kurzem, czy nawet plamami po kawie, czy herbacie. Piękne i ozdobne wykonanie pozwala na to, by teczki zdobiły biuro. Mogą zostać zaopatrzone nawet w logo firmy, co będzie dobrym pomysłem reklamującym przedsiębiorstwo. Taka teczka reklamowa, może być także świetnym upominkiem dla klienta.

Inną formą przechowywania dokumentów są segregatory. Stosowane głównie w biurze, rzadziej wykorzystywane do przenoszenia dokumentów.

Segregatory na akta osobowe

Świetne rozwiązanie do przechowywania danych pracowników lub klientów. Dodatkowo posiadają w środku zakładki, dzięki czemu łatwo pogrupować informacje. Na grzbiecie znajduje się specjalne miejsce, gdzie wpisać można imię i nazwisko osoby, której dane są przechowywane w środku. Jest to bardzo przydatne, by w przyszłości móc szybko znaleźć niezbędne dokumenty.

Segregatory ringowe

Ten typ segregatorów przeznaczony jest do chowania mniejszej ilości dokumentów, niż w przypadku segregatorów z dodatkowym mechanizmem. Posiadają kółka, w które można łatwo w dowolnym momencie wpiąć dodatkowe kartki lub wyjąć z nich potrzebne dokumenty. Dostępne są również segregatory ofertowe mające nieco inny wygląd. Dostosowane są one do prezentacji dokumentów.

Segregatory z mechanizmem

Posiadają specjalny mechanizm, dzięki któremu możliwe jest spięcie większej ilości dokumentów bez obawy, że wypadną. Dodatkowo późniejsze wyjęcie poszczególnych kartek lub wpięcie nowych jest dzięki temu mechanizmowi jeszcze łatwiejsze. Świetnie nadają się również jako element dekoracyjny biura. Stawiane na półce lub regale wyglądają bardzo estetycznie, a ponadto dostępna w ofercie szeroka gama kolorów pozwoli dostosować ich do kolorystyki biura lub ożywić wnętrze.

Decydując się na zakup artykułów biurowych do domu lub biura warto zastanowić się co najbardziej się przyda. Zamieszczanie dokumentów w  segregatorach lub teczkach pomoże uniknąć przypadkowego zniszczenia ich lub zgubienia.